První oční optika,
která šetří Váš čas i peníze.

Zavolejte nám

602 332 395

Poradna

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv informaci, napište nám.

Položit dotaz

Tenčené čočky

5.12. 2017

Proč mi v optice doporučují tenčené čočky?

Tenčené čočky, jsou čočky tzv. vysokoindexové. Díky nim můžeme dosáhnout stejných dioptrických hodnot při výrazně menší tloušťce čočky. Jsou doporučovány tomu, kdo má vyšší dioptrie ( +- 2,5). Pro nositele jsou tenčené čočky komfortnější - jsou znatelně lehčí a estetičtější. 

ztencene cocky.gif

Autor: Klusáček M.


Blue control

8.11. 2017

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat - nabízíte také čočky proti modrému světlu ( při práci na počítači)?

 

 

 

 

Dobrý den,

pro práci s počítačem se doporučují čočky s Blue control - ochranou proti modrému světlu a i ty máme v naší nabídce. Pokud napíšete své dioptrie, rádi Vám zkalkulujeme cenu přesně podle Vašich požadavků.

 

Autor: Vanda T.


Platby šeky a benefitní programy

13.10. 2017

Dobrý den, rád bych věděl jestli u vás mohu platit poukázkami Sodexo.

Dobrý den,

u DomaciOptika můžete samozřejmě platit poukázkami Sodexo - tzv. Flexipass, dále také Ticket Benefits a šeky - a to jak v kamenných obchodech, tak i prostřednictvím Optického poradce.

A v neposlední řadě také musím zmínit benefitní zaměstnanecký program - Benefity,Benefity plus a Cafeteria systems.

 

Autor: Michal Pařízek


Množství obrub na návštěvě

6.9. 2017

Dobrý den chci se zeptat kolik vozí optik do domu kusů obrouček 

Dobrý den,

většina poradců vozí 2 a více kufrů - tzn. desítky obrub.

Autor: Láďa S.


Měření korekce

2.8. 2017

Dobrý den,

rád bych si u vás vybral brýle , ale nemám změřené oči. Váš poradce mi je změří?

Václav M.

Dobrý den,

lituji, ale česká legislativa neumožňuje, aby optometristé měřili v terénu. Je proto nutné, abyste před návštěvou DomaciOptika zašel k lékaři, nebo optometristovi, který Vám aktuální korekci změří.

Autor: Václav M.


Multifokal vs. brýle s podporou

14.6. 2017


Dobrý den, mám nově předepsané na dálku - 1,5 a na blízko -0,75 Rád bych jedny brýle. Co byste doporučovali?  Děkuji František F.

Dobrý den,

vzhledem k Vašim dioptriím máte na výběr - buď multifokální čočky, nebo jednoohniskové čočky s podporou do blízka - tyto jsou jakýmsi předstupněm multifokálních čoček. Mnoho klientů oceňuje, že na tento typ čoček se snadněji zvyká a jsou levnější než multifokální čočky. 

Autor: František F.


Kam zaslat reklamaci

2.5. 2017

Dobrý den chci se zeptat jak postupovat při reklamaci obrub zlomili se mi na nose u prostřed, měl bych mít doživotní záruku na obruby předem děkuji

Leoš J.

Dobrý den,

ano, k našim obrubám garantujeme doživotní záruku. Brýle zabalte a s krátkým průvodním dopisem, vč. kontaktu na Vás, zašlete na reklamační oddělení - Náchod. ( přesná adresa je v kontaktech)

Autor: Leoš J.


Volba obruby

21.4. 2017

Přeji hezké ráno, prosím o radu..jsem nositelka brýlí, tvar obličeje mám spíše srdcovitý..nosím brýlové obroučky vrtané..jedny mám celoobrubové.menší..na dálku č.7, na blízko 5..chci si pořídit nové oboručky, prosím poradíte mi..vím, neznáte mě..bude to těžké, ale i tak velké díky.Božena V.

Dobrý den,

nejsnazší řešení bude, pokud si objednáte návštěvu DomaciOptika. Při setkání si můžete vyzkoušet obroučky různých tvarů, barev, materiálů a velikostí, poradce Vám bude nápomocen a sama nakonec zvolíte tu obroučku, v které se budete cítit nejlépe. Chcete-li si raději vybrat přes internet, pak bych vybírala, vzhledem k vyšším  mínusovým dioptriím, celoobroučku.

Autor: Božena V.


Brýle podle kontaktních čoček

13.3. 2017

Dobrý den,

nosím kontaktní čočky, ale poslední dobou se mi stává, že mi zčervená oko, když si je nasadím. Proto bych si ráda nechala  pro jistotu vyrobit i brýle. Dioptrie na čočkách mám -4,0, kolik by mě stály brýle?

Sylvie K.

Dobrý den,

brýle Vám rádi vyrobíme, jen je potřeba zjistit si aktuální dioptrickou korekci ( nelze použít hodnoty pro kontaktní čočky  - kontaktní čočka se vkládá přímo na rohovku, brýlové sklo je 12mm od rohovky - proto bude korekce odlišná)

Cena kompletních brýlí ( čočky tenčené 1,67 se všemi úpravami) bude: čočky 2599,- + obruba 1699,- - na tu Vám nabízíme slevu podle věku ( např. je-li Vám 19, tak platíte 19% z obruby) = 2922,- a od této čátky ještě můžeme odečíst platný lékařský předpis.

Autor: Sylvie K.


Brýle bez předpisu

9.2. 2017

Dobrý den, měla bych na Vás dotaz. V roce 2014 jsem si u vás ke své velké spokojenosti vybrala brýle. Nyní potřebuji brýle i manžel, má předpis od lékaře. Bylo by možné využít u Vás akce 1+1 zdarma, kdy jedny brýle by byly pro manžela, druhé pro mě. Já ale předpis od lékaře nemám. Zrak se mi nezhoršil, jen toužím po nových brýlích:-) Děkuji za odpověď. S pozdravem 

Dobrý den,

pokud máte stejnou korekci, tak dioptrické hodnoty známe. Jsou vepsány na věrnostní kartě, kterou jste dostala spolu s brýlemi, případně je dohledáme u původní objednávky v našem systému. A nic tak nebrání tomu, aby nová objednávka byla pro Vás i manžela v akci 1+1.

Autor: Radka K