První oční optika,
která šetří Váš čas i peníze.

Zavolejte nám

602 332 395

Poradna

Nevíte si rady?

Zeptejte se nás, rádi poradíme.

Pokud potřebujete radu, nebo jakoukoliv informaci, napište nám.

Položit dotaz

Vrtané brýle pro vyšší dio

15.10. 2014

Chtěla bych vrtané dioptrické brýle, děláte ztenčená skla i v případě, že mám 5 dioptrií?

Ano, i v případě velikosti Vašich dioptrií je možné vyrobit vrtané dioptrické brýle se ztenčenými skly pro maximální estetický dojem. V našem e-shopu je najdete pod názvem Profi plus 1,74 asférické. Jedná se o velmi kvalitní čočky od +/- 5,0 dioptrií. Zajistí komfort nošení, mají samozřejmě antireflexní a hydrofobní úpravu. Chcete-li poradit s výběrem, doporučujeme objednat si bezplatnou návštěvu Optického poradce zde

 

Autor: Jaroslav V.


Příspěvek na multifokální brýle

15.10. 2014

Přispívá zdravotní pojišťovna na multifokální brýle?

 

Příspěvek zdravotní pojišťovny na brýle je daný platným číselníkem pojišťovny a jeho výše nezohledňuje zboží nebo výkon nad rámec základního příspěvku zdravotní pojišťovny. Vaše pojišťovna Vám tedy poskytne stejný příspěvek, jako kdybyste si pořizovala dvoje jednoohniskové dioptrické brýle ( na blízko a na dálku).

Autor: Lada Ž.


Multifokální brýle střídám s brýlemi na čtení

15.10. 2014

Nevadí očím, když střídám multifokální brýle a běžné brýle na čtení?

 

Předpokládám, že se jedná o brýle se stejnými dioptrickými hodnotami. Pokud ano a toto střídání Vám vyhovuje, Vašim očím nevadí. Naopak se k multifokálním brýlím doporučuje pořídit si i brýle na čtení. Při delším čtení jsou komfortnější, protože nejste limitováni v periferním vidění. DomaciOptika je proto dáváme k multifokálním brýlím zdarma - při vyšších dioptriích za mírný doplatek. 

Autor: Tomáš N.


Jak si brýle vyzkoušet

15.10. 2014

Kde si mohu vaše brýle vyzkoušet, moc virtuálnímu zrcadlu nevěřím.

Děkujeme za otázku. Rozumíme jí. Nabízíme tyto možnosti vyzkoušení „na vlastní oči“:

  • Velmi vyhledávaná bezplatná a nezávazná služba – návštěva Optického poradce u Vás doma. Je to pohodlné a můžete získat i velmi zajímavé slevy, pokud se pro nějaké brýle rozhodnete. Objednejte si tuto službu zde

  • Druhá možnost je zajít do některé naší kamenné prodejny. Podívejte se, kterou máte nejblíž, zde.Autor: Martin K.


Cena multifokálních brýlí

15.10. 2014

Můžete mi sdělit, kolik u Vás zaplatím za nejlevnější multifokální brýle?

Můžete mi sdělit, za kolik u Vás zaplatím za nejlevnější multifokální brýle?

Vyberete-li si nejlevnější model např. Icona Easy2 black (299 Kč) a nejlevnější multifokální čočky (cena 6 999 Kč za pár čoček), pak zaplatíte 7 298 Kč.

ALE: Pokud využijete nákup prostřednictvím návštěvy Optického poradce, pak můžete ušetřit:

Naše slevy na multifokální čočky

  • Sleva 30% na multifokální čočky Multifokal Profi 1,5 v kombinaci s brýlovou obrubou Icona či Jovita  nebo
  • 1+1 – obruba + čočky Multifokal Profi 1,5 a druhé brýle s čočkami Profi 1,5 zdarma

Autor: Libor S.


Od kdy sluneční brýle pro děti

15.10. 2014

Od kolika let by měly podle Vás děti nosit sluneční brýle?

Děti sluneční brýle poměrně dobře snášejí již od útlého věku. Proto, pokud je již schopné brýle nosit, pak vybírejte kvalitní tmavé sluneční brýle s kvalitním UV filtrem a certifikátem EU. Takové brýle najdete také v naší nabídce.

V případě, že dítě ještě brýle nezvládne nosit, je na místě chránit oči před slunečním zářením kšiltovkou nebo kloboukem.

Autor: Zuzana V.


Kdy s dítětem na první oční vyšetření

15.10. 2014

V kolika letech dítěte je potřeba oční vyšetření? 

Záleží na rodinné anamnéze. Pokud se v rodině vyskytuje nějaká oční vada, doporučuje se prohlídka co nejdříve – kolem jednoho roku a pak po dohodě s lékařem návštěvy opakovat. Ve věku tří let by mělo každé dítě absolvovat komplexní oční vyšetření, a to v rámci preventivní lékařské prohlídky. Další vyšetření jsou zcela individuální, doporučuje se v pěti letech. V případě očního vyšetření platí staré známé pravidlo – „raději dvakrát zbytečně než jednou pozdě“.

Autor: Jiřina P.


Pro koho jsou vhodné tvrzené čočky

10.10. 2014

Přečetla jsem si, že v ceně brýlí nabízíte tvrzené čočky zdarma. Mám velmi nízkou dioptrickou hodnotu, takže takové mohu mít?

Nevíme, co myslíte nízkou hodnotu dioptrie. Tyto tvrzené čočky Ekonomy jsou vhodné především pro příležitostné nošení a pro nižší dioptrické hodnoty. Mají jen základní tvrzení a UV ochranu. Neznáme účel, pro jaký jste si tyto brýle zakoupila. Máte-li je jen na čtení, jistě svůj účel splní. V případě, že je potřebujete pro každodenní nošení, jízdu autem apod., pak vhodné opravdu nejsou. V tom případě nabízíme čočky Profi 1,5 s antireflexní a hydrofobní úpravou a dlouhou životností.

Autor: Michaela P.


Zvykání si na multifokální brýle

10.10. 2014

Dobrý den, jsem bezradná. Mám několik dní nové multifokální brýle, byly mi doporučeny a musím říct, že se mi i moc líbí, ale problém je, když si je nasadím, po nějaké době mně začne bolet hlava a mám jakoby rozmazané vidění. Mohu brýle vrátit?

Multifokální brýle někdy bývají pro prvonositele tak výraznou změnou, že chvíli trvá než si na ně zvyknou. Je potřeba je nosit, při obtížích na chvíli odložit a znovu se k nim vrátit. Doba zvykání by však neměla překročit 10-14 dní.

Pokud jste si zakoupila multifokální brýle u DomaciOptika, obratem nás kontaktujte. Brýle přeměříme, příp. poupravíme obrubu ( někdy může být problém jen v nastavení nosníku) a pokud byste si během měsíce na brýle nezvykla, tak Vám je vyměníme za dvoje brýle, jedny na blízko, jedny na dálku - samozřejmě podle velikosti Vašich dioptrií. 

Pokud jste si zakoupila brýle jinde, kontaktujte prodejce. Pravda je, že mnoho z nich Vám tuto reklamaci neuzná. 

Autor: Věra Č.


Odbornost optických poradců

10.10. 2014

Chtěl jsem se zeptat, jaké vzdělání mají vaši optičtí poradci? 

Různé. Pokud se ptáte na zdravotnické či medicínské vzdělání, není podmínkou. Optičtí poradci jsou pravidelně proškolováni, seznamováni s novinkami a novými přístupy. Nejsou lékaři. Stejně tak většina prodejců brýlí i v kamenných optikách žádné lékařské, oftalmologické vzdělání nemá. Role Optického poradce je patrná ze samotného názvu, je vyškolen tak, že Vám dokáže zodpovědět na jakoukoliv otázku týkající se brýlí, poradit s výběrem apod. 

Autor: Jonáš F.